הקקאו, החומר שממנו מורכב הממתק הטעים שכולנו כה אוהבים ומוקירים, הטעם הבלתי נשכח של המתיקות או המרירות המעודנת – קקאו.
מלבד להיותו טעים וריחני ידוע הקקאו גם בסגולותיו הנוספות והחשובות, והן :
בריאות – הקקאו הינו חומר איכותי ובריא המכיל כמות נכבדת של אנטיאוקסידנטים (שהם נוגדי החמצון) אשר תורמים רבות לגופנו במצבי לחץ (כאשר ה”פוליפנולים” המשתחררים מהקקאו יוצאים לפעולה ותוקפים את החומרים המזיקים לגופנו ויוצרים מצבי לחץ נפשי וגופני, יכולים אנו להירגע ולהיות נינוחים ורגועים יותר).
מלבד לכך, ידוע וברור כי הקקאו הינו חומר מאוד בריא ועשיר בוויטמין c, במינרלים – ברזל סידן אבץ ואף תורם רבות להעלאת ה”כולסטרול הטוב”  בגופנו (לאדם בריא).
אנרגיות – האנרגיה שמעניק הקקאו לגופנו תורמת משמעותית לתפקודנו ויוצרת בעבורנו תחושת נמרצות ועוררות מסוימת בזמן אכילתו.
קקאו נגד דיכאון – כאמור, הקקאו אשר מכיל  חומרים “משפרי הרגשה” אשר יכולים  “להילחם” במצבים בהם ישנו צורך בהרגשה טובה יותר בשל ירידה במצב הרוח.
מזון על – הקקאו הוא אחד ממזונות העל הנושנים ביותר הקיימים בעולם – אגוז הקקאו המוכר גם בשמו המיתולוגי “מזון האלים” שימש בעבר ומשמש גם כיום לצרכים רפואיים מוכחים, על כן מוכר הוא כמזון על נבחר ומתבקש בחבי העולם כולו הנחשב כחלק בלתי נפרד ממזונות העל הקיימים בעולם ( מזונות על הינם מזונות המכילים מגוון מרכיבי תזונה חשובים ומהותיים לבריאותנו).
ההסיטוריה של הקקאו ברחבי העולם…

עץ הקקאו אשר מקורו בסמיכות לנהרות האמזונס ועליו צומחים אגוזי הקקאו, אשר בהם השתמשו כבר בעבר וגם בימנו אנו לכדי הפקת קקאו משובח למזון, מסחר וריפוי.
בעבר היה נהוג להשתמש בקקאו לצרכים רפואיים אשר כללו : טיפול במצבי לחץ ודיכאון, טיפול לשיפור העיכול והמעי, וטיפול מיוחד להשמנה, כאשר אלו היו הטיפולים הבולטים ביותר והמתבקשים לקקאו אליהם נוספו שימושים רפואיים רבים ומבורכים שמתקיימים עד היום.
בני שבט המאיה והאצטקים היו הראשונים שגילו את סגולות הקקאו ועל כן נהגו אף לסחור בקקאו כאילו היה כסף !

 

קקאו ושימושיו כיום …

בשנים האחרונות ניתן לראות בבירור כי מגמת הבחירה במזונות בריאים ואיכותיים על פני מזונות מהירים וחסרי תוחלת בריאותית הינה מתחזקת ומתבקשת.
על כן, חל שינוי רב בצריכת המזון שצורכים אנו כיום וניתן לראות כי בתפריטי המזון, בחנויות הממכר ואף במסעדות רבות מתקיים שילוב ראוי ומקצועי של מזונות על הכרחיים ואיכותיים במזון הנמכר לציבור הרחב.
על מנת ליצור שינוי חיובי וראוי בחיינו מחויבים אנו לדעת מה הם המרכיבים והמוצרים אותם מכניסים אנו לביתנו, לשם כך עלינו לוודא כי מוסיפים אנו לתפריטנו לפחות מספר מזונות על איכותיים הכוללים וויטמינים חשובים, נוגדי חמצון יעילים וכיוב’.
קקאו הוא מזון העל הטעים ומתבקש ביותר בימנו אנו, מזון אותו נוכל לספק לילדנו ולנו

תגובות גולשים

תגובות גולשים