מרגע הלידה ועד גיל ארבעה או חמישה חודשים פחות או יותר, מתבססת תזונת תינוקות באופן בלעדי על חלב אם או על תחליפי החלב השונים, ומהגיל הזה אפשר להתחיל בהדרגה עם טעימות של מזון מוצק רך עד למעבר מלא בסופו של דבר. בשלב הזה הורים רבים מתלבטים באילו דייסות להאכיל את התינוקות וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה, ואנו רוצים להסביר כל מה שחשוב לדעת בנושא.

אילו סוגי דייסות קיימים?

שוק הדייסה לתינוקות מציע מבחר גבוה למדי של דייסות כמו דייסות קורנפלור, אורז, דגנים מעורבים, דייסות בטעמים כמו וניל פירות וכן הלאה. ארגון רופאי הילדים האמריקני ומשרד הבריאות ממליצים להתחיל דווקא עם דייסות הדגנים כמוצקים הראשונים, ובפרט דגנים שלא מכילים גלוטן (אורז או קורנפלור למשל) כדי שלא תתפתח רגישות אצל התינוק חלילה. כמו כן, אפשר למצוא דייסות מעולות המשלבות את רכיבי הדייסה ותמ״ל, כאלו המשווק מותג מטרנה למשל.

מתי אפשר להתחיל עם הדייסות?

אם כך, עם הדייסות נטולות הגלוטון ניתן להתחיל כבר בשלב הטעימות מגיל ארבעה חודשים. לעומת זאת, דייסות משיבולת שועל, סולת או דגנים מעורבים מומלץ להתחיל רק מגיל חצי שנה ואילך.

איך מכינים את הדייסה?

מומלץ להכין את הדייסה במים פושרים או קרירים ולא במים רותחים שיגרמו ליצירת גושים. כמו כן חשוב שלא להכין תחליפי חלב בתוספת תמ״ל עם חימום במיקרו.

מתכון דייסה מעולה לתינוקות

לסיום, הנה מתכון מומלץ שווה לנסות. שמים בסיר כוס אורז שטוף ושתיים וחצי כוסות מים ומביאים לרתיחה. מנמיכים את האש עד שהמים כמעט נספגים. מוסיפים כוס חלב (אפשר גם תחליף חלב) מעט סוכר (אפשר גם בלי) וקינמון בשביל הטעם. מביאים לרתיחה ומבשלים על אש נמוכה. ניתן לגוון ולשדרג את הטעם על ידי הוספת פרי מגורד. בתאבון!

תגובות גולשים

תגובות גולשים