האם קייטרינג הוא שירות שחייב להופיע תמיד באותה צורה? האם הגשה פרטית לשולחן או הגשת בופה הן שתי האפשרויות היחידות שאתם יכולים לחשוב עליהן לאירוע שלכם, או שישנן אפשרויות נוספות? בואו נחשוב על המצב הבא: יש לכם אפשרות להגיש לכל אורח את המנות שאתם בניתם והגדרתם מראש, ויש לכם את האפשרות להגיש מגשי אירוח עשירים, צבעוניים ומגוונים, ולתת לאורח לבנות בעצמו את המנה שלו, על פי מה שהוא אוהב. אם האפשרות הזאת נשמעת לכם טובה ונכונה, אז הכרתם כעת את האפשרות הנוספת: קייטרינג מגשי אירוח.

 

מגוון עצום של אפשרויות הגשה

האפשרויות העומדות בפניכם באפשרות השלישית של מגשים לאירועים הן אינסופיות: תוכלו להזמין מגשי אירוח חלבי במסגרת שירות קייטרינג חלבי לאירועים קטנים או גדולים, תוכלו להזמין מגשי אירוח עם סלטים מבושלים בנפרד מסלטים חיים, מגשים עם פשטידות, לביבות וקישים, מגשים עם קינוחים חמים וקינוחים קרים בנפרד, מגשים עם שילובי גבינות וירקות ועוד שורה ארוכה של סוגי מגשי אירוח לאירועים קטנים או גדולים, בהתאם לאירוע הפרטי שלכם.

 

באירוע שלכם, האורח קובע

קייטרינג מגשי אירוח הוא אולי הפורמט האטרקטיבי ביותר של קייטרינג, הפורמט שלא מדברים עליו הרבה ושרבים אינם מודעים אליו. מגשי האירוח מאפשרים לכם לעשות את השילוב האולטימטיבי בין הגשה אישית לכל אורח ובין הגשה מרכזית לשולחן או במזנון הגשה עצמית. מצד אחד, בכל מגש אתם מציעים קטגוריה קולינרית נפרדת, שתוכננה על פי עקרונות מקצועיים של טעם, מרקם וצבע, ומצד שני אתם מאפשרים לכל אורח לבנות לעצמו את המנות שלו, לבחור את המאכלים האהובים עליו ביותר, בכמות המועדפת עליו, בלי שאתם כופים עליו מנות מוכנות מראש.

 

בנייה נכונה וחכמה של מגשי אירוח

אחרי שאמרנו את זה, מגשים לאירועים זה עניין סופר מקצועי, שצריכים להילקח בו בחשבון מרכיבים שאינם רלוונטיים בהגשה פרטית או בהגשת בופה. סידור המגשים, חיבורים בין מאכלים, צבעים וריחות, ואפילו תצורת המגשים, גודלם המדויק והאופן בו הם מונחים על השולחן או משטח ההגשה, כל אלה משפיעים על חוויית האוכל של האורחים, ואת החוויה הזאת כדאי לבנות בצורה נכונה ועם האנשים הנכונים.

תגובות גולשים

תגובות גולשים