בשנים האחרונות, כך נדמה, זכתה התרבות הקולינרית בישראל לקפיצת מדרגה משמעותית. יותר ויותר מסעדות הפכו למסעדות שף, יותר ויותר שפים מציעים שירותי אירוח פרטיים גם לאירועים קטנים ובכלל, הרבה אנשים שואפים לבשל כמו שפים מובילים.

על רקע הרצון לבשל על הצד הטוב ביותר ולהפתיע עם מאכלים מיוחדים או תבשילים עם טוויסט כמו מיטב השפים בארץ ובעולם, קיים חיפוש מתמיד אחר מתכוני שף. מגמה זו כוללת גם אירועים קטנים, גם מפגשי חברים וגם קבוצות של בשלנים שאוהבים ללמוד ולבשל יחד וכמו כן, להחליף טיפים זה עם זה.

מחפשים מתכונים

החיפוש אחר מתכוני שף למפגשים יכול להתבצע באמצעות כמה וכמה דרכים:

  • אתרי אינטרנט מקומיים – ברחבי העולם הווירטואלי ניתן למצוא מגוון רחב של אתרי אוכל ישראליים, ובהם לא מעט מתכונים, לרבות מתכוני שף.
  • אתרי אינטרנט עולמיים – מי שלא חושש משפות זרות או מי שלא חושש משימוש בשירותי התרגום של גוגל יכול למצוא שפע רב במיוחד של מתכוני שף באתרי אינטרנט מהעולם הרחב. בין האתרים ניתן לציין אתרים כללים, אתרים של מסעדות וגם אתרים של שפים ידועים יותר או ידועים פחות.
  • תוכניות טלוויזיה – תוכניות בישול כאלה ואחרות גודשות את ערוצי הטלוויזיה למיניהם. בין אם מדובר בתוכנית בישול רגיל או בתוכנית של תחרות בין מתמודדים ובין אם מדובר בכל פורמט אחר, כמעט בכל תוכנית ניתן למצוא גם מתכונים בדרגות קושי משתנות.
  • ספרי בישול – מדף הספרים בתחום הבישול גם הוא עמוס במיוחד. ספרי בישול שעליהם אחראים מיטב השפים מציעים מתכונים שונים בכל סגנונות הבישול ובכל דרגות הקושי – לבשלנים מתחילים וגם למנוסים.
  • מפגשי שף – מכיוון שאין כמו הדרכה של שף מקצועי, קבוצות רבות של בשלנים מזמינות שף לחוויה גסטרונומית מיוחדת. במהלך המפגש, שיכול לכלול גם סדנה מקצועית, ניתן להתנסות בבישול וכן לקבל מתכונים, טיפים וסודות של מאחורי הקלעים.
  • מסעדות שף – דרך נוספת היא פשוט ליהנות מארוחת שף במסעדה. לאחר הארוחה ניתן להחמיא לשף על ביצועיו ולבקש בנימוס את המתכון המנצח. לפחות בחלק מהמקרים השף ישמח להיענות לבקשה בחיוב.

תגובות גולשים

תגובות גולשים