יצרני מכשירים למדידת משקל, מאזניים ומשקלים שונים, שואפים להגיע לדיוק המרבי האפשרי. אנשים העובדים עם משקלים מצפים שהמכשיר המשרת אותם יספק תוצאה מדויקת, למשל – סוחרים המעוניינים להיחשב אמינים במיוחד בעיני לקוחות, או חוקרים רפואיים או ביולוגיים (או מדענים אחרים) שחייבים להגיע לתוצאות המדויקות והאיכותיות ביותר בניסויי מעבדה. מה אנו מבינים מכך? משקל מדויק הוא הכרח.

 

השיטה המודרנית למדידת משקל

לפני אלפים של שנים, השתמשו במאזניים באמצעות השוואה בין משקלים, כאשר בצד אחד ממוקם חומר עם משקל ידוע (למשל, משקולת ברזל) ואילו בצד השני – חפץ שאת משקלו רוצים לגלות. השוואה בין שני הצדדים היתה חושפת את משקלו הלא ידוע של החפץ. שיטה זו, על אף ששימשה מאות ואלפים רבים של שנים, אינה מדויקת מספיק.

עם חלוף השנים, עברה האנושות להשתמש במאזני קפיץ או במאזניים שכללו מחוגה מיוחדת. טכניקות אלו, על אף שנחשבו מדויקות יותר, עדיין לא השיגו למודדים את הדיוק הגבוה ביותר בו חפצו. כדאי מאוד להבין שכאשר מדובר על משקל של סחורה, תמיסה או אבקה, כל גרם אומלל עשוי לשנות מהותית ענייני חישוב, רווח או תוצאה של מחקר חשוב. לפיכך חשוב היה לפתח מכשירים אמינים המודדים משקל באיכות הגבוהה ביותר האפשרית.

 

משקל דיגיטלי המפיק תוצאות מדויקות

 עם ההתקדמות הטכנולוגית, רק טבעי היה הדבר לעבור ממאזניים פרימיטיביים למאזניים דיגיטליים המודדים משקל של סחורה ובעצם של כל דבר שניתן לדמיין (כמעט). עוד לפני עשרות שנים ניתן היה לאתר משקל דיגיטלי שהצטיין בדיוק יותר מקודמיו; עם התקדמותה של הטכנולוגיה, קיבל המשקל הדיגיטלי חידושים נוספים שסייעו בהגדלת הדיוק והאמינות.

 

משקל דיגיטלי מדויק במיוחד

משקלים דיגיטליים לעסקים חייבים להיות אמינים במיוחד ולא סתם כאלה שאפשר למצוא באתרי אינטרנט כמו “אלי אקספרס” המיוצרים בסין ובעלי איכות המוטלת בספק. ניתן למצוא כיום מאזניים דיגיטליים שונים ובעלי רמות דיוק שפעם ניתן היה רק לחלום עליהם. משקל דיגיטלי בעל יכולת דיוק של 0.05 כבר אינו נדיר וגם משקלים בעלי דיוק שקילה של 0.01 הופכים פחות ופחות נדירים בעולמנו.

תגובות גולשים

תגובות גולשים