הכנת בשר רך ועסיסי היא לא פשוטה כמו שהיא נראית. צריך לדעת מה הטיימינג הנכון, לעשות עבודת הכנה וללמוד שיטות עשייה שונות כדי להכין את הבשר המושלם. אפילו פיסת הבשר הרכה ביותר תתייבש ותהפוך להיות קשה אם תהיה מבושלת יתר על המידה, או אם יכינו אותה בשיטה הלא מתאימה.

סוגים מסוימים של בשר, כמו צלעות, יוצאים מושלמים לאחר טיגון, בעוד בישול ארוך בתוך נוזל יכול להרוס סטייק פילה. עם זאת, אל תתייאשו. ניתן להכין בשר רך, מושלם וכשר אם יודעים איך לעשות את זה. פנינו לשף מסעדת בשרים כשרה בהרצליה, וקיבלנו כמה טיפים מהירים כדי לעשות זאת בעצמנו:

 

  1. רככו את הבשר לפני הבישול

 כשהבשר עדיין נע, דפקו עליו בעדינות עם פטיש או עם מרכך בשר. בשתי הדרכים, המטרה היא לפרק את סיבי השרירים שמחברים את הבשר עצמו. ברגע שסיבי השריר מפורקים, הבשר הופך רך הרבה יותר. לאחר פעולת הריכוך, תוכלו גם לבשל את הבשר הרבה יותר מהר, מה שמקטין את הסיכוי שלו להתייבש.

 

  1. השרו את הבשר לאורך זמן

 אם תשרו את הבשר שלכם למשך שעתיים עד לילה שלם במרינדה תוכלו להפוך אותו לרכך, לח ועסיסי. מרינדה עשויה טוב מכילה חומצות שמסייעות בפירוק הקולגן שבין סיבי השרירים בבשר. בדומה לפעולת הריכוך עצמה, ההשריה הופכת את הבשר לרך עוד לפני הבישול עצמו. בנוסף, השרייה עמוקה וארוכה של בשר הופכת אותו ללח הרבה יותר, כך שאין הרבה סיכויים שהוא יצא יבש אחרי הבישול.

 

  1. בחרו את אופן ההכנה הנכון

 יש אינספור דרכים להכין בשר. חתיכות בשר חתוכות דק אפשר להכין בצריבה על מחבת, לבשל או לצלות על הגריל. חתיכות בשר עבות וגסות צריך לבשל לאורך זמן בתוך נוזל כמו מים, מרק או יין, כדי להוסיף לו לחות ולדאוג שהוא לא יתייבש בתהליך. לכן, אל תזרקו את הבשר לסיר סתם ככה. בדקו מראש מה הדרך הטובה ביותר להכין את הבשר שקניתם כדי להבטיח שיצא עשוי בדיוק במידה הנכונה.

 

  1. שימו לב לזמן

 זה טריק שדורש ניסיון: בשר ממשיך להתבשל גם אחרי שמוציאים אותו מהגז, מהגריל או מהתנור, לכן חשוב לא לבשל אותו בדיוק עד מידת העשייה הרצויה. למעשה, הטמפרטורה הפנימית של הבשר יכולה אפילו לעלות, גם אם הוא לא נמצא על מקור חום. לכן שימו לב שאתם לא מוציאים את הבשר מהאש בדיוק כשהוא מוכן, אלא כמה דקות לפני. תנו לו להתבשל עם עצמו עד למידה המדויקת.

 

  1. אבחנו את מידת העשייה מבחוץ

 למדו לקבוע עד כמה הבשר שלכם עשוי לפני האכילה. בשר יכול להפוך להיות חום מבחוץ לפני שהוא מתבשל באמת, או להישאר ורוד גם הרבה אחרי שהגיע לשי הרכות שלו. כדי לעשות זאת תוכלו לקנות טרמומטר ננעץ לבדיקת הטמפרטורה הפנימית של הבשר, כדי לדייק אף יותר במידת העשייה.

תגובות גולשים

תגובות גולשים