אם גם אתם מחפשים לימודים מעניינים ומאתגרים ומקצועי רווחי, ואם עולם התזונה והבריאות מעניין אתכם – מדעי התזונה זהו תואר שאתם בהחלט צריכים לשקול. עוד לא שמעתם על המסלול הזה? הנה כל מה שצריך לדעת על התואר – תכנית הלימודים, מוסדות מובילים, אפשרויות תעסוקה ועוד.

מה לומדים במסגרת התואר?

הלימודים מורכבים מפרקים עיוניים העוסקים ברפואה ובבריאות, מגוון של נושאים מדעיים שונים ומקצועות כמו כימיה וביולוגיה, התנסויות מעשיות במעבדה, למידה של תרגילי פעילות גופנית שונים ועוד. בחלק ממסלולי הלימוד הדגש הוא על ההיבט החקלאי והתעשייתי של המזון ולעיתים אף נעשה שילוב של מעבדות להכנת מזון, מחקרים גנטיים ותזונת האדם. ברוב המכריע של מוסדות הלימוד ישנם גם קורסים שונים בדיאטטיקה ובאפשרות להתאים לאנשים במצבים בריאותיים שונים תפריט יומי.

בין הקורסים השונים שנלמדים בתואר ראשון במדעי התזונה: חקיקה בנושאי מזון, איסום זרעים ותבואות, טכנולוגיות והנדסת מזון, מדעי הצמחים, אנליזה של המזון, עקרונות תזונה של בעלי חיים, מיקרוביולוגיה כללית, סוגי חקלאות מודרנית, אחסון של פירות וירקות ועוד.

משך הלימודים

תואר במדעי התזונה נלמד במשך שלוש. לאחר מכן, מי שירצה לקבל רישיון מקצועי ממשלתי יידרש להמשיך לפרקטיקום של חצי שנה נוספת.

איפה אפשר ללמוד?

את התואר ניתן ללמוד במכללה האקדמית תל חי, באוניברסיטת אריאל בשומרון, בפקולטה לחקלאות ברחובות (שלוחה של האוניברסיטה העברית), במרכז האקדמי פרס ברחובות ובמכון וינגייט.

אפשרויות תעסוקה

לאחר השלמת התואר אפשר לעסוק בתחומים שונים לרבות מנהל חקלאי, מלונאות ומנהל עסקים. ניתן לעבוד בתור דיאטנים, מהנדסי מזון, מנהלי מערכות מזון, טכנולוגי מזון ולעסוק בתחום של פיתוח מזון. הבוגרים מבוקשים במגוון תעשיות כמו חברות ייצור מזון, חברות תוספי תזונה, בתי מלון, בתי חולים, מוסדות ציבוריים ועוד.

תגובות גולשים

תגובות גולשים