למי שמעולם לא בישל ההחלטה, או ההכרח להתחיל ולבשל לבד היא גזרה של ממש הנתפסת כדבר מפחיד ולא מוכר. עולם הבישול הוא נרחב מאוד, רגיש מאוד ומושפע מכל כך הרבה אלמנטים שהפחד בקרב מי שלא בישל מעולם הוא ברור בהחלט. בדיוק בגלל זה, בתור אתר שעצם עיסוקו הוא בבישול ואוכל, הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לצלוח את המשימה של להתחיל לבשל מבלי לחטוף טראומות מיותרות.

  1. לכו על פשוט ובסיסי

העצה הראשונה והחשובה ביותר היא אם אתם מחפשים להתחיל לבשל, התחילו במשהו פשוט יחסית. עדיף לחפש מתכונים קלים להכנה, או מתכונים מהירים שמצריכים כמה שפחות הכנה ומצרכים. לפני שאתם מחליטים וקונים את כל מה שנדרש למתכון, מומלץ לקרוא אותו ולוודא שאתם מבינים את כל שלבי ההכנה ומה נדרש לבצע בהם. בנוסף, עברו על רשימת המצרכים הנדרשים וגם פה חפשו האם מדובר במצרכים מוכרים. בתור התחלה, עדיף ללכת לא רק על מתכון פשוט אלא גם כזה שמכיל מרכיבים מוכרים שקל לדעת בהם האם המאכל מוכן או לא (למשל פסטה, עוף, סוגי חביתות שונות).

  1. זה בסדר גמור להוסיף גם מרכיבים מוכנים וקנויים מראש

רבים ממי שמתחילים לבשל לראשונה, סבורים כי אם הם כבר מבשלים , צריך שהכל יוכן על ידם מ-א ועד ת. זה ממש לא מדוייק. אתם לא מאורעים עדיין בשפת הבישול ולא מכירים עדיין את הטעמים והריחות שהולכים זה עם זה. לכן זה טבעי ובסדר גמור לקנות חלק מן המצרכים הנדרשים ולא להכין אותם במיוחד לבד. האמינו לנו- המתכונים יוצאים לא פחות טובים גם כך.

  1. זה בסדר לוותר על מרכיבים מסויימים

בשלנים מתחילים לרוב נוטים, ובצדק, להצמד למתכונים ולמרכיבים שלהם ביתר דיוק. זה בסדר גמור לנהוג כך, אך גם חשוב להפעיל שיקול דעת בהכנה ובקניית המצרכים. אם אתם קוראים מתכון מסויים ומבינים שחלק מהמרכיבים אתם פחות אוהבים, אין שום בעיה לוותר עליהם או להחליף אותם בסוג דומה של מזון שאותו אתם כן אוהבים (למשל במקום בצל לבן אפשר להשתמש בבצל סגול, במקום בצל ירוק אפשר להשתמש בעירית, במקום דבש ניתן להשתמש בסילאן וכולי). למרות החשש, החסרת המרכיבים או החלפתם לא בהכרח תפגע בטעם הסופי של המאכל שלכם.

  1. זכרו לעבוד עם בשר נא בכלים נפרדים

אם אתם מכינים מתכון המכיל בשר נא- בין שמדובר בבקר ובין שמדובר בעוף, ויש צורך להמליח אותו או לחתוך אותו, זכרו להשתמש בכלים נפרדים לשם כך. בנוסף, לאחר שנגעתם בבשר והכנתם אותו לפי הנדרש רצוי לשטוף היטב ידיים במים חמים ומעט סבון. את הוספת הבשר לתבשיל שלכם מומלץ לעשות באמצעות מלקחיים או כף. את כל הכלים שבהם השתמשם כדי להכין את הבשר חשוב לנקות היטב במים רותחים והרבה מים וסבון. זכרו שבבשר נא יש לא מעט חיידקים ומזיקים ועל כן חשוב לחטא היטב  ולשמור שהבשר הטרי לא יהיה במגע עם חומרי גלם נוספים הנדרשים למתכון.

*הטיפים בכתבה זו- באדיבות אתר בישולים.

תגובות גולשים

תגובות גולשים