שוק המים בישראל רותח יותר מתמיד, ולמרות שבמשרד הבריאות טוענים כי איכות המים בברזים טובה, רוב הישראלים מעדיפים לרכוש ולהתקין בבית ובמשרד מתקני מים שונים. יש מגוון מתקנים לסינון ולטיהור מים, ויש גם מתקנים ייעודים למים מינרליים. למעשה, המלחמה העיקרית בשוק המים היא בין חברות המשווקות ברי מים עם טכנולוגיות מתקדמות לסינון ו/או לטיהור מי הברז, לבין חברות המשווקות מתקנים עם כדים מלאים במים מינרליים.

כאשר מעוניינים לבחור בר מים לבית או למשרד חשוב להתייחס לפרמטרים כמו איכות וטעם המים, טכנולוגיית הסינון והטיהור של מי השתייה, עיצוב המתקן, גודל המכשיר, שירות ומחיר. המומחים בשוק המים ממליצים להתמקד במותגים המוכרים והמובילים, ובמיוחד בברי מים עם טכנולוגיות חדשניות לטיהור מי הברז.

למה כדאי שיהיה בר מים במטבח?

בלי מים אין חיים, כולם מכירים את המשפט הנפוץ. אנחנו זקוקים למים כדי להימנע מהתייבשות וכדי להבטיח פעילות תקינה של כלל מערכות הגוף. המים נחוצים לגופנו, הם שומרים על לחות ומרקם העור, חשובים למערכת הדם ולמערכת העיכול, וכמו כן הם מסייעים בתהליך חילוף החומרים.

ארגוני הבריאות והרופאים ממליצים לשתות הרבה מים, הכמות היומית המומלצת לגברים היא כ-12 עד 15 כוסות ביום, ולנשים מומלץ לשתות 10-8 כוסות מים ביום. אגב, אם מתקינים בר מים בבית, בני המשפחה שותים יותר מים וזונחים את המשקאות הממותקים והמסוכנים לבריאות האדם.

מהם היתרונות המרכזיים להתקנת בר מים במטבח?

ישראלים רבים מקפידים על אורח חיים בריא המבוסס על תזונה נכונה ועילות גופנית מסודרת. כדי לשמור על הבריאות חשוב לשתות מים בכמות מספקת, ולמרות שמשרד הבריאות טוען כי איכות המים בישראל גבוהה, חשוב לזכור כי תאגידי המים אחראים על הובלת מי השתייה עד לפתח הבניין, ובבניינים רבים יש צנרת מים ישנה וחלודה הפוגעת באיכות מי השתייה.

למעשה, זהו אחד מהיתרונות החשובים והמשמעותיים ביותר של מתקני מים איכותיים, מאחר ובר המים מסנן מתכות, אבנית, חול, זיהומים ולכלוכים נוספים, בהתאם לטכנולוגיית הסינון והטיהור של המתקן, וכל בני המשפחה שותים מים נקיים, צלולים, טעימים ובריאים יותר.

בנוסף, כאשר מתקינים מתקן ביתי לטיהור המים כולם מתחילים לשתות יותר מים. במקום ללכת לסופר ולסחוב שישיות של בקבוקי מים מינרליים עוברים לפתרון ביתי וקבוע, וכך חוסכים כסף, מונעים פגיעה בסביבה בגלל בקבוקי הפלסטיק המזהמים, ונהנים ממים באיכות גבוהה ומבריאות משופרת.

יתרונות נוספים לבר מים בבית:

עיצוב שובה לב – ברי המים של המותג המוביל בארץ מגיעים במגוון רחב של עיצובים, כל אדם יכול למצוא את הבר המעוצב המתאים ביותר למטבח שלו ולטעמו האישי. מעבר לאיכות המים, המתקן המעוצב תופס מקום של כבוד במטבח, יש מתקנים בעיצוב יוקרתי וייחודי.

נוחות – בר המים הביתי נוח לתפעול מתאים גם לילדים. יחד עם זאת, למשפחות עם ילדים קטנים מומלץ לרכוש רק מתקן בטיחותי עם מנגנון המונע כוויות בקרב הילדים. נוחות השימוש במתקן מבטיחה שתיית יותר מים, וגם התחזוקה השוטפת קלה ופשוטה.

שומרים על הסביבה – לישראלים רבים יש מודעות גבוהה לחשיבות השמירה על הסביבה, לכן בר מים הוא הפתרון האקולוגי והירוק ביותר מאחר ולא משתמשים בבקבוקים מזהמים, אין צורך לנסוע לסופר כדי לסחוב מים וכו'.

מים חמים וקרים בלחיצת כפתור – בר המים הביתי מציע אספקה שוטפת ורציפה של מים קרים, חמים ורותחים. יש מתקנים מתקדמים עם ברז סודה. ניתן למלא גם סירים כדי לבשל במים המסוננים והצלולים, ובלחיצת כפתור אפשר להכין כוס תה או קפה, מנה חמה וכדומה.

תגובות גולשים

תגובות גולשים