אם אתם צעירים אתם בוודאי לא זוכרים אותן, את מסעדות הפועלים. הן היו בכל מקום בארץ בשנות ה-60 וה-70 ואפילו בשנות ה-80. כמי שנולד וגדל בהרצליה אני זוכר היטב את מסעדות הפועלים שהיו בעיר. הן היו פשוטות מאוד, עשירות במנות מגוונות, זולות והן היוו מקום מפגש חברתי עבור פועלים ועובדים מכל קשת האוכלוסייה ובכל דרג. מסעדות הפועלים הללו עבדו בעיקר בשעות הצהריים ונסגרו לעת ערב. היה בהן משהו מיוחד אבל עם הזמן הן החלו להעלם מן הנוף העירוני שמזמן הפך – לנוף “אורבאני”. את אותן מסעדות פועלים פשוטות החליפו ברסרי’ס, בתי קפה, מסעדות, דוכני מזון ושירותי משלוחים בהרצליה.

בילדות אהבתי מאוד לאכול במסעדות הפועלים האלו עם אבא שלי, אבל קיבלתי את הקידמה כפי שהיא, בזרועות פתוחות. כאשר הבחנתי בעוד ועוד מסעדות פועלים שנסגרות בהרצליה הייתי עצוב אך הבנתי שאין לי מה לעשות כנגד. כמו כולם גם אני עברתי לאכול במסעדות, בבתי קפה וגם הזמנתי לא פעם שירותי משלוחים בהרצליה. אחרי הכול – הבן אדם צריך לאכול.

מסעדות פועלים עם קונספט ייחודי:

לאחרונה שמתי לב שיש מגמה חדשה-ישנה, טרנד של ממש. בהרצליה, עיר מגוריי מזה עשרות שנים, קמות ועוד ועוד מסעדות צהריים שמזכירות לי במידה רבה את מסעדות הפועלים הישנות והטובות, שכל כך אהבתי לאכול בהן עם אבא. אלו הן מסעדות מודרניות יותר כמובן, שפותחות את שעריהן אך ורק בשעות הצהריים ונסגרות אחרי הצהריים. הן מציעות אוכל עממי וטעים, וגם המחירים שלהן הוגנים מאוד ומתאימים לקהל שמגיע אליהן – עובדים.

בהרצליה והסביבה לבדה זיהיתי כבר כמה מסעדות פועלים שעובדות בשעות הצהריים בלבד. לכל אחת מהן יש קונספט משלה, התמחות וייחודיות. כך למשל, יש מסעדות פועלים שמבוססות על טהרת מזון הבריאות, יש כאלו שמתאימות לקהל הטבעוני, יש כאלו שמתאימות לצמחוניים, יש מסעדות פעולים סיניות, מסעדות סושי, יש קונספט איטלקי, צרפתי, ים תיכוני, “אוכל יהודי” ויש מסעדות פועלים שמציעות תפריט בשרי. כל שעלינו לעשות זה רק לבחור. רובן עושות גם משלוחים בהרצליה אבל אם רוצים לחוות את כל החוויה, חייבים לבקר בהן לפחות פעם אחת.

הקונספט של מסעדות הפועלים האלו הוא, אפוא, כפול: הן גם מסעדות פועלים שפועלות אל ורק בצהריים וגם יש להן התמחות בסוג מסוים של מנות (בריאות, טבעוני, איטלקי וכו’).

אז רגע לפני שאתם מחליטים שוב להזמין משלוחים בהרצליה מאיזה מסעדת מזון מהיר או שוב ללכת לסתם עוד מסעדה רגילה שנמצאת בסביבת העבודה שלכם, כדאי שתשקלו לאכול גם במסעדות הפועלים הנפלאות שנפתחו לאחרונה – בהרצליה. הן מציעות יופי של אוכל וחוויה מיוחדת במינה, גם לצעירים מבינינו, אלו שלא זוכרים את מסעדות הפועלים שהיו בעיר לפני הרבה הרבה שנים.

שיהיה בתאבון!

תגובות גולשים

תגובות גולשים