האורז הוא התוספת המושלמת לכל ארוחה ומתאים עם מנות בשר, דגים ואפילו סתם ככה בליווי של יוגורט או גבינה לבנה. ואם אתם קצת מתקשים להכין את האורז המושלם כשאתם מנסים מתכוני אורז חדשים, אנחנו שמחים לחלוק אתכם כמה טיפים מנצחים שיעזרו לכם להכין אורז טעים ״אחד אחד״. בתאבון!

בחר את האורז הנכון

הדבר החשוב ביותר הוא בחירה בסוג האורז הנכון. אורז בסמטי למשל, מושלם למנות עם גרגירים נפרדים, בעוד אורז יסמין לצורך העניין, הוא דביק ומתאים לסושי או ריזוטו. כשאתם מחפשים מתכוני אורז מסוימים, ודאו שיש לכם את סוג האורז הנכון.

שטיפה יסודית

לפני הבישול שטפו את האורז תחת מים קרים עד שהעמילן מתנקה והמים נעשים צלולים. על ידי הסרת עודפי עמילן נוכל למנוע גושים ונקבל תוצאה סופית אוורירית יותר.

יחס מים לאורז

עקבו אחר יחס המים לאורז המומלץ על האריזה של כל מוצר. בדרך כלל בשביל אורז לבן נשתמש בכוס וחצי עד שתי כוסות מים על כל כוס אורז.

מביאים לרתיחה

בסיר מכוסה מביאים את המים והאורז לרתיחה. לאחר הרתיחה, שמים על אש קטנה, מכסים ונותנים לאורז להתבשל. הימנעו מהרמת המכסה במהלך הבישול, כי זה יכול לפגוע בתוצאה הסופית.

התזמון הוא המפתח להצלחה

זמני הבישול משתנים לפי מתכוני אורז שונים, אך ההנחיה הכללית לאורז לבן היא 15-18 דקות בישול. בישול של אורז חום עשוי להימשך כ-40-45 דקות. האורז מוכן כשהגרגרים רכים וספגו את המים.

קירור ומנוחה

לאחר הבישול הניחו לאורז לשבת עם המכסה במשך 5-10 דקות. הצעד הזה מאפשר לכל עודפי הלחות להתפזר מחדש, וכתוצאה מכך האורז מתבשל באופן אחיד ושווה. השתמשו במזלג כדי לערבב את האורז בעדינות ולהפריד את הגרגירים מבלי למעוך אותם. בתאבון!

תגובות גולשים

תגובות גולשים