אלרגיות אוכל הפכו להיות ממש מגפת הזמנים המודרניים ככל שהאוכל הופך להיות יותר תעשייתי ככה אנחנו עדים ליותר אנשים שהופכים להיות אלרגיים לרכיבים שונים אפילו באמצע חייהם, חלק גדול מהאנשים חווים אלרגיה מסכנת חיים שבגללה הם ממש צריכים להיזהר במה הם מכניסים לפיהם.

כאשר אנשים אלו מגיעים למסעדה עליהם לשאול ולהדגיש כי יש להם אלרגיה למרכיב כזה או אחר, במצב האידיאלי המלצרים, הטבחים ומנהלי המסעדה אמורים לדעת איזה מנה מכילה מה אבל לצערנו ממקרים שכבר קרו מצב זה לא תמיד מתקיים ואנשים כבר איבדו את חייהם בגלל שמלצר / מנהל משמרת או טבח לא ידעו כי רכיב כזה או אחר קיים במנה.

הצעת החוק שתציל חיי אדם

לאחר עוד מוות מצער ומיותר של צעירה בת 23 שאכלה קינוח במסעדה ופתחה אליו תגובה אלרגית, החליט ח"כ ינון אזולאי להגיש הצעת חוק בה כל מסעדה או דוכן אוכל ייאלצו להחזיק ברשותם מזרק אפיפן שיכול להציל חיים.

מזרק האפיפן עולה בסה"כ 200 שקלים אך ביכולתו להציל חיים במיוחד שמדובר בתגובה אלרגית למזון בה התסמינים מופיעים מהר והגוף נתקף בשוק כך שאם הצוות הרפואי באמבולנס לא מגיע תוך דקות בודדות המצב עלול להסתיים במוות.

הצעת החוק הזו היא תקדים שיש ליישם אותו על פני גופים נוספים ולא רק מסעדות, כל מקום ציבורי, כל עסק במרכז בו כמות של אנשים צריך להחזיק ברשותו מזרק שכזה, העלות היא כל כך קטנה והיכולת להציל חיים בישראל תגדל משמעותית.

מלבד זאת כל אדם שמודע לאלרגיה שלו חייב לשאת עמו את מזרק האפיפן שלו לכל מקום! במיוחד אם זה למסעדה או דוכן אוכל, אין לסמוך על אף אחד כשמדובר על סכנת חיים כי טעויות אנוש כמו שכבר הוכח קורות כל הזמן ואנשים משלמים בחייהם על חוסר ידע או מודעות של צוותי המסעדה שפועלים ברוב המקרים בתום לב פשוט מאד עם חוסר מודעות או מקצועיות.

תגובות גולשים

תגובות גולשים