בשעה טובה גיל 4 חודשים הגיע, התינוק מראה סימני מוכנות והגיע הזמן להתחיל ולתת לו טעימות ומוצקים. אך מה שמתחיל בחתיכות קטנטנות מהמזון שלכם, עתיד בגיל חצי שנה ועד גיל שנתיים להיהפך לאוכל של ממש, דבר שמקשה על הורים רבים הרוצים להקפיד על אוכל מזין, אך גם טעים ואינם בטוחים עדיין מה מותר ומה אסור לתת לתינוק.

ראשית כל- התייעצו!

בתור התחלה, חשוב לומר כי אם אינכם יודעים מה לתת, או מה מותר לתת לתינוק לאכול בכל גיל, חשוב ואף רצוי להתייעץ עם רופא ילדים או אחות טיפת חלב. אלו יכולים לתת לכם הנחיות ראשונות לאיזה כיווני מאכלים ללכת.  בכל מקרה, חשוב לתת לילד או לילדה גיוון עד כמה שניתן  מבחינת המאכלים ואם מדובר בשלב מוקדם יחסית של התחלת מזון מוצק, לתת את המאכלים בכמויות קטנות, בחזרתיות ועם הרבה סבלנות.

דוגמאות לכמה מתכונים שיכולים להתאים לגילאים שונים:

  • לתינוקות שרק מתחילים בטעימות
    אחד המתכונים הפשוטים אך החשובים שנועדו לסייע לכם להרגיל את התינוקות לטעמם של הפירות היא מחית פירות בסיסית אך עם מרכיבים מזינים. מחית זו יכולה להיות עשויה מפרי אחד בלבד אם נמצאים עדיין בשלב הטעימות המוקדמות, או מכמה פירות אם התינוק התרגל כבר למספר טעמי פירות ומראה רצון כלפי מאכלים אלו.  דוגמא למחית כזו:

לוקחים מספר פירות שיודעים שהשילוב ביניהם הוא מוצלח. למשל- בננה, תפוח, ענבים, אגסים, מלון, תותים וכולי יחד עם טחינה גולמית ומאכל פחמימתי כדי ליצור סמיכות למחית שלכם. למשל- חלה מתוקה, פתי בר וכולי. מכניסים הכל לבלנדר וטוחנים היטב ויש לכם מחית לתפארת!

  • לתינוקות שכבר עמוק בטעימות ונהנים ממחיות שונות הכוללות גם חלבונים
    בשלב מתקדם יותר של טעימות, כאשר התחלתם להוסיף למחיות מעבר לירקות ופירות גם פחמימות או חלבונים דוגמת עוף והודו, האתגר אף גדל והצעה טובה שיכולה גם להשביע וגם להיות מזינה לתינוק היא מרקים שונים. כך למשל תוכלו לעשות מרק עוף עשיר בירקות כמו סלרי, קישוא, גזר, דלעת, תפוח אדמה וכדומה. ולבסוף גם להוסיף לו פסטה רכה, אורז או פתיתים.

כדי להכין את המרק יש לבשל פולקה של עוף במשך עשר דקות, ולאחר מכן מוסיפים את הירקות. מבשלים עשרים דקות ואז מכניסים פנימה את תפוח האדמה וקצת מלח. מחכים עד שתפוח האדמה יתרכך לגמרי ומקררים לגמרי- בשלב הזה המרק מוכן. כעת נותר רק לבשל את הפסטה עד שתהיה רכה מאוד. בסיום מוסיפים את הפסטה אל המרק ואת כל המרק טוחנים היטב. מגישים חם.

  • לתינוקות בגילאי שנה וחצי ומעלה שכבר אוכלים מוצקים

במקרה הזה, כבר מדובר במתכונים שיכולים להתאים גם למבוגרים. ובכל זאת, חשוב להקפיד כי המזון יהיה רך יחסית למרות יכולתם של פעוטות אלו כבר ללעוס כיאות. מתכונים לתינוקות ופעוטות נוספים תוכלו למצוא כאן.

תגובות גולשים

תגובות גולשים