משרד הבריאות ממליץ על הנקה כתזונה המיטבית לכלל התינוקות, כולל פגים, וההמלצה היא להניק לפחות עד תום השנה הראשונה לחיי התינוק או לפחות ב-6 החודשים הראשוניים לחייו. יחד עם זאת, במקרים מסוימים הנקה אינה אפשרית מסיבה כזו או אחרת, על כן יש להזין את התינוק באמצעות תרכובות מזון ייעודיות לתינוקות (תמ"ל), ובדרך כלל מזינים את התינוק עם תמ"ל על בסיס חלבון חלב פרה, אך יש גם תרכובות מזון לתינוקות על בסיס צמחי (חלבון סויה) ומוצרים נוספים.
כאשר מכינים לתינוק בקבוק תמ"ל של מטרנה חשוב לזכור כי התינוקות בשנים הראשונות לחייהם רגישים מאוד לזיהומים, וחלק מהזיהומים נובעים בגלל מחוללי מחלות הנמצאים בתוך המזון. לכן, יש להקפיד על הכנה נאותה של בקבוק תמ"ל, וחשוב לעקוב אחר הנחיות היצרן וכמובן שיש לשמור על כללי ההיגיינה. כאשר ההורים מקפידים על ההוראות להכנת בקבוק תמ"ל הם מונעים תחלואה בקרב התינוקות שלהם הניזונים מבקבוקי תמ"ל.


5 שלבים להכנה נכונה של בקבוק תמ"ל


לאחר רכישת תמ"ל מבית המותג מטרנה, ממקום המחזיק ברישיון עסק תקני, יש לוודא כי המארז אינו פגום ואין דליפות מהקופסה, וכמובן שיש לבדוק את תוקף המוצר. בכל מקרה של חשד אין להשתמש בתמ"ל. את מארז התמ"ל יש לאחסן במקום יבש ומוצל ואין להשתמש בקופסה שעמדה פתוחה זמן רב באקלים חם.
חיטוי יסודי של הבקבוק – בשלב הראשון להכנת תמ"ל מטרנה יש לבצע סטריליזציה של בקבוק ההאכלה. חשוב להקפיד על חיטוי יסודי, על פי ההמלצות של משרד הבריאות, ויש לשטוף את כל החלקים באמצעות סבון כלים ומים חמים. את חלקי הבקבוק מכניסים לסיר גדול עם מים ומרתיחים למשל כ-5 דקות. אפשר לבצע חיטוי של הבקבוק בעזרת סטריליזטור ביתי ויש לעקוב אחר הוראות היצרן. לאחר החיטוי במים יש לייבש את הבקבוק וחלקיו, יש לבצע ייבוש במתקן ייעודי כדי להימנע מזיהומים.


הרתחת מים – בשלב השני יש להרתיח את המים המיועדים להכנת התמ"ל. חשוב להרתיח את כל סוגי המים (מי ברז, מי מתקני סינון וטיהור או מים מבקבוקים), למשך שתי דקות ולצנן את המים למים פושרים, כלומר לטמפרטורת החדר. מומלץ לכסות את המיכל המשמש להרתחת המים.
הכנת התמ"ל (פורמולה) – בשלב השלישי מתחילים עם שטיפת ידיים לפני הכנת הפורמולה. יש למלא את הבקבוק במים פושרים ורק אז להוסיף אבקת תמ"ל. חשוב לדייק בכמות המים שמוזגים לתוך בקבוק ההאכלה ובהתאם לכך מוסיפים אבקת תמ"ל בעזרת כפית המדידה המצורפת למוצר. כאשר מכינים תמ"ל מטרנה יש להשתמש רק בכפית המדידה של המותג. האבקה צריכה להגיע עד לשפת הכפית וכדאי לנער את כפית המדידה קלות ובהתאם לצורך להשלים את החסר. להכנת תמ"ל מטרנה מוסיפים 1 כפית לכל 60 מ"ל מים (חשוב לקרוא את הוראות היצרן).
ניעור וערבוב התמ"ל – בשלב הרביעי יש לנער ולערבב את התרכובת, כמובן לאחר הרכבת הפטמה על בקבוק ההאכלה. חשוב לנער היטב את הבקבוק, וניתן לגלגל אותו בין כפות הידיים כדי להבטיח שהאבקת תתמוסס היטב.


האכלת התינוק – בשלב החמישי והאחרון מטפטפים מעט מהתרכובת על פרק כף היד כדי לוודא שהטמפרטורה מתאימה להזנת התינוק. את התמ"ל של מטרנה כדאי להגיש מיד לאחר ההכנה וניתן להשתמש בבקבוק המוכן בתוך שעה מרגע ההכנה. ניתן להכין מנה נוספת בבקבוק סטרילי נוסף, ויש לשמור את הבקבוק במקרר עד 8 שעות ולא יותר.
בהתאם לצורך, אפשר לחמם תמ"ל מטרנה מוכן באמצעות הכנסת הבקבוק לסיר עם מים חמים או בעזרת מחמם ייעודי.

תגובות גולשים

תגובות גולשים