בשעה טובה אתם מתחתנים! מזל טוב! הדרך אל החופה כוללת הרבה סידורים, ביניהם מציאת הקייטרינג הראוי. אתם החלטתם ללכת עם האמת שלכם ולבחור קייטרינג טבעוני, וכל הכבוד לכם על הבחירה הקולינרית האמיצה. חשוב לכם שזה יהיה קייטרינג מדהים, כזה שיגרום לאנשים לשכוח שהם בכלל אוכלים מאכלים טבעוניים. איך בוחרים אם כן קייטרינג טבעוני? האמת שזה לא שונה בהרבה מהאופן שבו בוחרים קייטרינג מכל סוג שהוא.

לפני שמגיעים לשלב הטעימות הכיפי, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון:

  1. מזעור המגוון – אין המון קייטרינגים טבעוניים בארץ אבל כל הזמן יש עוד ועוד, כחלק מההתפתחות של השוק, ולכל אחד יש רמת מחיר ושירותים שונים שהעסק מציע. כדאי להיסגר על איזה סוג של קייטרינג מתאים לכם, לעשות סקר שוק קטן בעניין ולקבוע פגישה עם החברות שעברו את הסינון הראשוני שלכם.
  2. מאני מאני – זה לא סוד שהקייטרינג מהווה אחת מההוצאות הגדולות ביותר בכל אירוע, במיוחד בחתונות, ולכן לפני שאתם בוחרים קייטרינג עשו חושבים עם עצמכם בנוגע לגובה התקציב העומד לרשותכם. קייטרינג טבעוני גם לרוב יקר יותר מקייטרינג רגיל, בניגוד לכל מיני דעות רווחות שההיפך הוא הנכון. מומלץ לערוך רשימה של מוזמנים, משוערת, ולחשב פחות או יותר כמה מהם צפויים להפגין נוכחות באירוע. המחיר הרי מחושב לפי כמות המנות שמזמינים.
  3. לקחת את הקייטרינג של המקום? יש תמיד התלבטות האם ללכת על קייטרינג של המקום או על קייטרינג חיצוני. במקרה של הטבעונים, הקייטרינג של המקום עשוי להגיש בעיקר קייטרינג צמחוני וזה משהו שפחות יתאים לכם. בחירת אולם המספק את הקייטרינג נחשבת למשתלמת ביותר, אבל זה לא משהו שיסתדר עבורכם כל כך. אך אל דאגה, אתם תביאו קייטרינג חיצוני טבעוני שיעיף את כולם לגבהים קולינריים שאין כמותם.
  4. ביקורות והמלצות – אל תפנו לחברות קייטרינג מדפי זהב בלבד. פנו לחברות בעקבות המלצות מחברים שלכם, או אפילו מניסיון אישי מאירועים שבהם הייתם ואהבתם את אשר אכלתם. חשוב לשאול את החברים אם היה פער משמעותי בין מה שהוגש בפועל לבין מה שנקבע מלכתחילה שיהיה בתפריט. שאלו אותם גם אם המנות הוגשו בצורה מעוררת תיאבון ואיך הייתה ההתרשמות הכללית מהשירות.
  5. תפסת מרובה לא תפסת – לא מומלץ לקבוע עם יותר משתיים שלוש חברות קייטרינג. הפגישה עם המון חברות עשויה לבלבל אתכם ולגרום לכם בסוף לבחור משהו שלא תהיו שלמים אתו לחלוטין. ברור שכל חברה מציעה תפריט אחר ואווירה אחרת, וכל חברה תבטיח לכם משהו מפתה, ולכן עדיף לפגוש רק מספר חברות מצומצם לאחר כל תהליך הבדיקות סביב החברות שערכתם.
  6. תיאום ציפיות – מומלץ לשתף את צוות הקייטרינג בסוג האירוע שאתם עורכים – האם הוא נערך בצהריים, בערב, באולם, בגן, בשטח מסוים. מה תהיה העונה, איזה יום זה יהיה בשבוע, מה יהיה הסגנון של האירוע ומה מאפיין את האורחים – מוצאות, טווח גילאים. כל הפרטים הללו יסייעו לחברה להתאים לכם את התפריט המתאים ביותר והחלומי ביותר.

תגובות גולשים

תגובות גולשים